Nutral Therapy Logo 2024

Ham bal nedir?

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz sorulardan biri de; ‘Ham bal nedir?’ sorusu. Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği’ne göre 45 °C’den yüksek ısıl işlem görmemiş ve 0.3 mm’den daha büyük filtreler ile filtre edilmiş ballara ham bal denir. 

Yüksek ısıda pastörizasyon ve küçük filtrelerle yapılan filtreleme işlemleri balın kristalleşmesini önlemek için uygulanırken balın içerdiği polen gibi doğal besin maddelerini ve bileşenleri kaybetmesine neden olabilir. Oysa kristalleşme gibi doğal süreçler balın lezzetini ve besin değerini etkilemez. Bilakis polen, enzim, fenolik ve flavonoid açısından zengin olan doğal balın içeriği korunmuş olur. Bu sebeple ham bal, doğada bulunan balın en saf ve işlem görmemiş halidir.

Nutral Therapy Gourmet Ham Bal ürünleri Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nin yüksek rakımlı yaylalarındaki kovanlardan el edilen ham balı tüm doğallığıyla sofralarınıza getiriyor.

Ham bal fiyatı ve merak ettiğiniz birçok bilgiye Nutral Therapy Online Satış Mağazası’ndan ulaşabilirsiniz.

Uyarılar:

Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Hamilelik, emzirme dönemi, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Arı ürünlerine alerjisi olanların ürünü tüketmemesi önerilmektedir.

Sana yardımcı oldu mu?

Geri bildirimin için teşekkürler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir