Nutral Therapy Logo 2024

Nutral Therapy® Mayıs 2016’da Kayseri’de kurucusunun propolis konusundaki bilimsel deneyimlerini insanlığın faydasına sunma tutkusuyla Erciyes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi‘nde faaliyetine başlamıştır.

Bugüne kadar, bilimsel gelişmeleri yakından takip ederek stratejilerini belirleyen, ihtiyaca göre hizmet perspektifini hazırlayan Nutral Therapy® faaliyet alanlarını bilimle birleştirerek çağın hizmet getirilerini kendi gereklilikleri haline dönüştürmektedir.

Arı ürünleri özellikle de propolis konusundaki 30 yıllık uzmanlığın sonucunda bilimsel teknolojilerle üstün kalitede üretilmiş, sağlıklı ve güvenilir ürünler geliştirmeyi, arı ürünleri, takviye edici gıda ve dermokozmetik alanında araştırma-geliştirme ve eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeyi, uluslararası tecrübelerimiz ve vizyonumuzu ürünlerimize yansıtmayı ve hem ulusal hem de uluslararası platformda rekabet gücümüzü artırmayı hedeflemektedir.

Tüketicinin istek ve talepleri doğrultusunda yenilenmeyi her zaman ilke edinen ve hep iyiyi hep ileriyi amaçlayan firmamız Erciyes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi‘nde sağlıklı ve kaliteli ürünleri tüketiciye sunmaktan onur duymaktadır.

Misyonumuz; ulusal ve global ölçekte verdiğimiz hizmetlerin kalitesini koruyarak tüketicilerimize bilimle desteklenmiş en kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmetleri sunmaktır.

Vizyonumuz; bilimsel çalışmalarımızı artırarak devam ettirmek, mevcut ve potansiyel tüketicilerimizden gelen yeni talepler doğrultusunda orta ve uzun vadede yeni, teknolojik ve güvenilir ürünlerle ilgili çalışmalara imza atmaktır.

Nutral Therapy, on ikisi KOSGEB biri TÜBİTAK olmak üzere 13 ayrı projeile desteklenmiş olup, %100 yerli sermaye ile araştırma-geliştirme ve tamamı yerli üretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Danışmanımız

1992 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olup Yüksek Lisans’a başladığımda hangi konuda uzmanlaşacağıma karar verememiştim. 1993 yılında katıldığım arı ürünlerinin sağlık alanında kullanımı ile ilgili yapılan bir yaz okulu karar vermemi kolaylaştırdı. Bal ile başlayan bu serüven MEB Özel Araştırmacı Bursu İle Avusturya’da 4 yıllık deneyimle devam etti.

Doktora tez konum “Propolis’in Antimikrobiyel ve Farmakolojik Özellikleri” üzerine araştırmalar idi. Bu yıllarda ülkemizde propolis bilim insanları arasında bile pek bilinmezdi. 2005 yılına kadar propolisin sağlık alanında kullanımı ile ilgili yaptığım araştırmalar nedeniyle UNESCO ve TÜBA (Türkiye Bilimler Akademisi) tarafından “Genç Bilim Kadını” ödülü aldım. Yüzlerce uluslararası yayın, proje, kongre katılımı yani 30 yıllık deneyim ve tecrübe.

Yakın zamanda gerek üniversite yönetiminin yüreklendirmesi gerekse tüketicilerin yoğun talebi üzerine yılların tecrübesi ile Türkiye’de ilk ve tek, patentli, biyoteknolojik proseslerden geçirilerek hazırlanmış, etki değeri çok yüksek bir ürün elde etmemi gerektirdi.

Kısaca Mevlana’nın “her şey vaktini bekler” sözüden yola çıkarak “bugün o gün” dedik ve Erciyes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi‘nde ürünümüzü tüketicilerimizin kullanımına sunduk. Sağlık, şifa, sevgi ve güzellik dileklerimle…

Prof. Dr. Sibel SİLİCİ

Nutral Therapy Prof. Dr. Sibel Silici

Prof. Dr. Sibel SİLİCİ
Erciyes Üniversitesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü

Özgeçmiş için tıklayınız (37 Sayfa)